Prawo spadkowe Kraków

Jedną z gałęzi prawa cywilnego, w której specjalizują się nasi adwokaci jest prawo spadkowe. Nasza oferta obejmuje kompleksowe podejście do kwestii związanych z dziedziczeniem, zarówno po stronie spadkobiercy, jak i spadkodawcy.

Wsparcie dla spadkodawców

Jeśli zależy Państwu na zatroszczeniu się o swój majątek, rozdysponowaniu nim zgodnie z własną wolą i uniknięciu nieporozumień wśród dziedziczących, zapraszamy do podjęcia współpracy z naszą kancelarią. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z przygotowaniem zgodnego z prawem testamentu. Pomożemy zaplanować dziedziczenie majątku, doradzimy, jak wydziedziczyć krewnego. Służymy konsultacją również w przypadkach opracowanego już testamentu, pomagając w nadaniu mu formy, którą trudno będzie podważyć przez ewentualnych przeciwników ostatniej woli naszego klienta. Wiemy, że osobom sporządzającym testament szczególnie zależy na znalezieniu dobrego adwokata od prawa spadkowego, którego będzie można obdarzyć pełnym zaufaniem. Tacy klienci powierzają nam swoją ostatnią wolę, która egzekwowana będzie dopiero po ich śmierci. Nie będą w stanie sami dopilnować realizacji testamentu, dlatego robimy co w naszej mocy, by godnie reprezentować ich przed rodziną, sądem oraz urzędem skarbowym w Krakowie.

Oferta dla spadkobierców

Dla osób, które znalazły się w kręgu dziedziczących, nasza oferta obejmuje zarówno realizację postanowień testamentu, jak również dziedziczenie ustawowe jeżeli spadkodawca nie pozostawił testamentu. W pierwszej kolejności stwierdzamy nabycie spadku lub ewentualną nieważność dokumentu. Prowadzimy także sprawy o zmianę postanowień zawartych w testamencie oraz niegodność dziedziczenia. Pomagamy odrzucić spadek, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jego przyjęcie byłoby szczególnie niekorzystne dla spadkobiercy – na przykład wówczas, gdy spadek oznacza dziedziczenie długów. Nasi adwokaci zajmują się również sprawami o zachowek, pomagają także zabezpieczyć spadek. Przygotowujemy wszystkie niezbędne pisma, w zakres naszych obowiązków wchodzą także kwestie związane z podatkami od spadków. Z usług naszej kancelarii mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale również osoby przebywające za granicą, potrzebujące dobrego adwokata od prawa spadkowego, który będzie reprezentował ich interesy w Polsce.

W pracy wykazujemy się empatią, mając na uwadze trudne okoliczności prowadzonych spraw. Nieodległa śmierć bliskiej osoby, niejednokrotnie zaskakujące zapisy w pozostawionym przez nią testamencie, niejasne kwestie podziału majątku, konflikty rodzinne – w obliczu tych i podobnych sytuacji staramy się wspierać naszych klientów, nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa spadkowego, ale też dobrym słowem i racjonalnymi argumentami, o które trudno osobom w szczególnym wzburzeniu emocjonalnym.

Wszystkie osoby, które szukają w Krakowie dobrego adwokata od prawa spadkowego, znajdą go w naszej kancelarii. Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego będziemy mogli omówić szczegóły współpracy.